Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Najbardziej pożądane kompetencje controllera

Najważniejsze kompetencje w pracy controllera

Profil controllera – najważniejsze kompetencje

Jakie kompetencje i umiejętności są aktualnie najbardziej pożądane na rynku pracy wśród controllerów? Czego szukają pracodawcy – czy bardziej liczy się wiedza akademicka, czy praktyka? Czy w zawodzie controllera przykłada się wagę jedynie do kompetencji twardych? Jakich umiejętności menedżerskich, społecznych oczekują pracodawcy od swoich controllerów?

Przeanalizowaliśmy dla Was aktualne ogłoszenia o pracę dla controllerów. Zapoznaj się z wnioskami i dowiedz się jakie kompetencje są teraz najważniejsze w pracy controllera?

Wśród kompetencji twardych istotnych dla pracodawców w kontekście roli controllera wymieniane są m.in.: podstawowa umiejętność sporządzania Cash Flow, umiejętność strategicznego i analitycznego myślenia, bardzo dobra znajomość Microsoft Office (w szczególności Excel).

Profil controllera - kompetencje twarde

 

Ponadto pracodawcy poszukują wśród potencjalnych kandydatów szeregu umiejętności miękkich, społecznych. W ogłoszeniach o pracę dla controllerów czytamy m.in. o łatwości w nawiązywaniu kontaktów, umiejętności pracy z własnej inicjatywy o wysokim stopniu innowacyjności czy po prostu – uśmiechu w kontaktach z innymi i nastawieniu na rozwój.

 

Profil controllera - kompetencje miękkie

Controller to już nie tylko Mistrz Excela

Rola controllera w dzisiejszych organizacjach nie ogranicza się już do typowego „liczykrupy”. Controller stale komunikuje się z innymi działami w przedsiębiorstwie, jest innowatorem, prowodyrem zmian. Controller to osoba odpowiedzialna, kontaktowa w przypadku problemów czy sugestii dotyczących procesów. Controlling nie polega na kontrolowaniu – controlling to sterowanie organizacją w taki sposób, by cały czas dążyła w kierunku wyznaczonych celów.

Controllerzy pełnią rolę konsultantów biznesowych w swoich organizacjach. Ich zadaniem jest koordynacja celów pomiędzy poszczególnymi działami i zapewnienie racjonalności decyzji z ramach procesu zarządczego. Konsulting zorientowany na cel wymaga od controllera, oprócz wiedzy eksperckiej z zakresu metod i narzędzi, dużych kompetencji biznesowych (m.in. wiedzy na temat zależności i procesów związanych z obszarem operacyjnym, rynkiem i produktami).

Decydujące kompetencje, które sprawiają, że controller może stać się partnerem biznesowym kadry zarządzającej to m.in.:

  • zdolność do zmiany
  • chęć do podejmowania działań i umiejętność tworzenia bodźców
  • zdolność podejmowania inicjatyw
  • kompetencje wdrożeniowe
  • umiejętność rozwiązywania

Zdobądź interdyscyplinarne kompetencje: PROGRAM SZKOLENIOWY ADVANCED CONTROLLING BUSINESS PARTNER

Advanced Controlling Business Partner

Program Advanced Controlling Business Partner kompleksowo przygotowuje finansistów do pełnienia roli Partnera Biznesowego kadry zarządzającej. Podczas pięciu modułów uczestnicy zdobędą gruntowną wiedzę z zakresu specjalistycznych kompetencji controllingowych (m.in. nowoczesny rachunek kosztów, budżetowanie, raportowanie zarządcze) oraz unikatowych kompetencji społecznych niezbędnych w pracy controllera (m.in. umiejętność współpracy z menedżerami z różnych działów, budowanie autorytetu, doskonalenie umiejętności komunikowania, skuteczna prezentacja).

Program Advanced Controlling Business Partner to 16 dni szkoleniowych w ramach 7 zjazdów (dwa zjazdy trzydniowe oraz pięć zjazdów dwudniowych). Ponadto w ramach programu uczestnicy podchodzą do czterech egzaminów kompetencji zawodowych (E1-E4), przygotowują pięć projektów (P1-P5). Zwieńczeniem kursu jest egzamin dyplomowy, realizowany w odrębnie wyznaczonym terminie po ukończeniu pięciu modułów, zaliczeniu czterech egzaminów (E1-E4), przygotowaniu pięciu projektów (P1-P5).

 

ACBP w liczbach

Jeżeli chcesz wziąć udział w wyzwaniu i zdobyć niezbędne kompetencje, by zostać Partnerem Biznesowym kadry zarządzającej zapisz się na: http://acbpdiploma.com/pl

 

Artykuł został stworzony na podstawie analizy ogłoszeń o pracę dla controllerów umieszczonych na portalu pracuj.pl oraz publikacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) oraz International Group of Controlling (IGC) – „Controlling Process Model 2.0”.