Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Jak skutecznie sprawdzić poprawność wypełnienia zgłoszenia celnego – konsultacje online

Opis

Jak sprawdzic czy zgłoszenie celne jest poprawne

Jak skutecznie sprawdzić czy zgłoszenie celne jest wypełnione poprawnie?

To jedna z najważniejszych rzeczy jeżeli korzystamy ze zgłoszeń dokonywanych przez przedstawiciela (np. agencję celną, przewoźnika) w naszym imieniu. Zdając sobie sprawę z powagi i trudności dzisiejszych czasów opracowaliśmy to szkolenie, by pomóc jak największej liczbie firm. Jest to szkolenie praktyczne, oparte na teorii przedstawionej w sposób obrazowy. Nie ma takiego szkolenia na rynku – nasz trener posiada spory zasób wiedzy, a informacje przekazuje w sposób prosty i przejrzysty. Szkolenie trwa tak długo, aż wszyscy powiedzą, że potrafią sprawdzić każde zgłoszenie celne pod względem obliczeniowym.

Przewidywany czas konsultacji – 4 godziny.

Serdecznie zapraszamy! Zorganizuj konsultacje dla Twojego zespołu. Zachęcamy – #zostanwdomu i rozwijaj się z Akademią Controllingu.

Konsultacje adresowane są do:

  • agentów celnych,
  • specjalistów d/s celnych pracujących w firmach zajmujących się obrotem towarowym
    z zagranicy,
  • służb logistycznych firm,
  • pracowników działów handlowych,
  • pracowników zajmujących się spedycją,
  • również absolwentów wydziału prawa i administracji.

Gwarantujemy, że po konsultacjach każdy uczestnik będzie potrafił samodzielnie zweryfikować poprawność wypełnienia zgłoszenia celnego. Jest to szczególnie ważne, w przypadku gdy korzystamy ze zgłoszeń dokonywanych przez przedstawiciela (np. agencję celną, przewoźnika) w naszym imieniu.

Konsultacje prowadzi ekspert i wykładowca celny, prowadzący własną Kancelarię Celną. Przeszkolił tysiące osób w tym zawodzie. Sam jest czynnym agentem celnym – pomoże Ci w rozwiązaniu każdego problemu związanego z cłem.

  1. Akty prawne tworzące nowy porządek prawny od 01 maja 2016 r.
  2. Podstawowe definicje zawarte w art. 5 UKC – Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 m.in.: przedstawiciel celny, status celny, procedury celne, środki polityki handlowej, środki taryfowe, środki pozataryfowe, prowizja od zakupu, itp.
  3. Elementy służące do ustalania wartości celnej towaru:
    1. metody wyznaczania wartości celnej towaru – art. 70 ust. 1 oraz art. 74 ust. 1 UKC/UCC
    2. kurs wymiany stosowany w celu ustalania wartości celnej towaru – art. 53 ust. 1 lit. a UKC/UCC plus art. 146 RW/IA
    3. wyznaczenie miejsca wprowadzenia na obszar celny UE – art. 137 RW/IA; koszt transportu lotniczego wliczany do wartości celnej towaru – zał. 23-01 RW
    4. osoby powiązane – art. 127 ust. 1 RW/IA
    5. użycie odpowiedniej taryfy celnej – Wspólna Taryfa Celna, Unijna Taryfa Celna (Zintegrowana Taryfa Celna Wspólnot Europejskich – TARIC), System ISZTAR 4; niekonwencjonalne metody taryfikacji
    6. rodzaje stawek celnych
    7. pochodzenie towarów – niepreferencyjne, preferencyjne
    8. kurs stosowany w celu określenia klasyfikacji taryfowej i należnosci celnych przywozowych i wywozowych – art. 153 ust. 1 lit. b UKC/UCC plus art. 48 ust. 1 RW/IA
  4. Elementy wartości transakcyjnej art. 71 UKC/UCC – elementy dodawane, katalog enumaratywny
  5. Elementy nie wliczane do wartości celnej art. 72 UKC/UCC – elementy odejmowane
  6. Warunki dostaw w umowie sprzedaży (kontrakcie handlowym): R 2020: brak informacji o wersji INCOTERMS
  7. Wprowadzenie towarów na obszar celny UE
  8. Procedury celne art. 5 pkt 16 UKC/UCC oraz procedury specjalne art. 210 UKC/UCC. Dopuszczenie do obrotu – nadanie unijnego statusu celnego
  9. Formy dokonania zgłoszenia celnego. Dokumenty niezbędne do dokonania zgłoszenia celnego w myśl UKC/UCC i rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zgłoszeń celnych
  10. Praktyczne przykłady wyznaczania wartości celnej towarów i naliczania cła i innych podatków pośrednich
  11. Panel dyskusyjny

mgr inż. Andrzej Wąsik – ekspert i wykładowca celny, prowadzący własną Kancelarię Celną.

Zajmuje się prowadzeniem kursów dotyczących cła jak również szkoleń dotyczących branży TSL (Transport Spedycja Logistyka). Działalność związaną z tą tematyką prowadzi od 1993 roku.
Zaczynał od organizacji i prowadzenia szkoleń agentów celnych. Jest twórcą najskuteczniejszej metody nauczania przepisów celnych związanych z obrotem towarowym z zagranicą. Ta „uniwersalna metoda nauczania” zagwarantowała jego kursantom najwyższą zdawalność na egzaminie państwowym.
W chwili obecnej egzaminów już nie ma. Zainteresowanie kursem jednak nie słabnie, dlatego jest on ciągle unowocześniany i wzbogacany np. o specjalnie opracowane zadania praktyczne, które są odzwierciedleniem codziennych spraw jakie spotyka w pracy agent celny czy też specjalista d/s celnych. Uczestnikami kursów są nie tylko osoby zaczynające naukę od zera, ale również już pracujące w zawodzie.
Nasz ekspert przeszkolił tysiące osób w tym zawodzie. Sam jest czynnym agentem celnym. Jest
w stanie pomóc i rozwiązać każdy problem związany z cłem.

Oprócz kształcenia w zawodzie agenta celnego zajmuje się również kształceniem w zawodach spedytora i logistyka według nowej formuły egzaminów zawodowych. Zajęcia na tych kursach cechuje nowatorskie podejście do trudnych zagadnień oraz rozwiązywanie skomplikowanych codziennych problemów zawodowych.