Konferencja Edycja 44: Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty na produkty i klientów przedsiębiorstwa – Poznań
Opis
Podczas konferencji dowiesz się:
- Jaka jest rola nowoczesnych rachunków kosztów w zarządzaniu przedsiębiorstwem – poznaj wady tradycyjnego rachunku kosztów, nadal stosowanego przez ponad 75% polskich przedsiębiorstw!!!
- Jakie koncepcje rachunku kosztów są aktualnie wdrażane w nowoczesnych przedsiębiorstwach na świecie – zapoznaj się z koncepcją nowoczesnego ZASOBOWO-PROCESOWEGO RACHUNKU KOSZTÓW
- Czym jest platforma zarządczo-controllingowa DOCTOR COSTER® – zobacz jak w kilka minut wykonywane są najbardziej zaawansowane kalkulacje i rozliczenia podczas prezentacji i na stanowiskach demonstracyjnych
- Jakie możliwości menedżerskie i zarządcze niesie za sobą nowoczesny rachunek kosztów – przekonaj się jak skutecznie, w nowatorski sposób wdrożyć business intelligence w Twojej firmie, w oparciu o kokpity menedżerskie Doctor Coster® DASHBOARDS (Powered by QlikView)
Adresatami konferencji są przedstawiciele biznesu oraz sektora publicznego, w szczególności:
- Dyrektorzy Generalni i Właściciele przedsiębiorstw,
- Członkowie Zarządów i Menedżerowie najwyższego szczebla kierowniczego,
- Dyrektorzy i Kierownicy Controllingu,
- Dyrektorzy Finansowi,
- Główni Księgowi,
- Pracownicy Działów Controllingu i Księgowości,
- Kadra naukowa wyższych uczelni,
- Studenci studiów podyplomowych z zakresu controllingu.
Tradycyjne rachunki kosztów w znacznym stopniu ignorują coraz bardziej precyzyjne potrzeby informacyjne kadry zarządzającej i nie są w stanie już dłużej objaśniać zjawisk zachodzących na współczesnych rynkach.
Podczas konferencji zaprezentowany będzie zaawansowany zasobowo-procesowy rachunek kosztów (resource consumption accounting), który jest najnowszą światową koncepcją controllingową, gdzie istotą jest integracja założeń niemieckiego rachunku Grenzplankostenrechnung (GPK) i amerykańskiego activity based costing (ABC).
Zasobowo-procesowe podejście do rachunku kosztów rekomendowane jest przez największe globalne stowarzyszenia: controllerów IMA, księgowych IFAC i przedsiębiorstw CAM-I.
Wdrażanie koncepcji ZPRK realizowane jest z wykorzystaniem zaawansowanych systemów informatycznych (Doctor Coster®) wspierających tworzenie wieloetapowych modeli rachunku kosztów z wykorzystaniem koncepcji reaktywności i przypisywalności, zapewniających zachowanie rozdzielczości kosztów oraz umożliwiających raportowanie kosztów i rentowności w ujęciu wieloblokowych i wielostopniowych marż pokrycia kosztów. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną doświadczenia wdrożeniowe koncepcji ZPRK z wykorzystaniem zaawansowanej platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®.
Podczas konferencji dowiesz się:
- Jaka jest rola nowoczesnych rachunków kosztów w zarządzaniu controllingowym przedsiębiorstwem?
- Jakie koncepcje rachunku kosztów są aktualnie wdrażane w nowoczesnych przedsiębiorstwach na świecie (ZPRK/ABC/RCA/GPK)?
- Jakie są wady tradycyjnego rachunku kosztów, stosowanego przez ponad 75% polskich przedsiębiorstw!!!?
- Czym jest platforma zarządczo-controllingowa DOCTOR COSTER® – jak warunkuje wdrożenie zarządzania controllingowego oraz nowoczesnego rachunku kosztów?
- Jakie są różnice pomiędzy platformą zarządczo – controllingową DOCTOR COSTER® narzędziami do budżetowania, systemami Business Intelligence i systemami ERP?
- Jakie możliwości menedżerskie i zarządcze niesie za sobą nowoczesny rachunek kosztów?
9:30 – 10:00 Rejestracja uczestników
10:00 – 11:10 Zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK/RCA) – istota, zastosowania i korzyści – dr Tomasz M. Zieliński, ABC Akademia, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Prawie 100 lat temu opracowano założenia tradycyjnego rachunku kosztów, który niestety nadal stosowany jest przez zdecydowaną większość (75%) polskich przedsiębiorstw, a istotny dla zarządzania podział na koszty stałe i zmienne uzyskuje nieco ponad 20% firm [Zieliński T.M. 2012]. Aktualnie na świecie odchodzi się od tradycyjnego rachunku kosztów na rzecz bardziej zaawansowanych, przyczynowo-skutkowych koncepcji controllingowych jak ZPRK/RCA/GPK/ABC. Rachunki te stają się podstawą do zarządzania controllingowego nowoczesnymi przedsiębiorstwami. Podczas wykładu omówiona zostanie najbardziej zaawansowana, najnowsza koncepcja zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RCA) oraz korzyści wynikające z jej wdrażania.
11:10 – 11:40 Doświadczenia wdrożeniowe ZPRK oraz Doctor Coster® – Krzysztof Szymański, ABC Akademia
Wdrażanie zaawansowanych systemów pomiarów kosztów i rentowności w przedsiębiorstwach to duże wyzwanie organizacyjne. Wyzwanie to dotyczy zarówno sfery Informatycznej jak i przełamania obaw i barier organizacyjnych. Krzysztof Szymański, jeden z najbardziej doświadczonych Project Managerów wdrażających zaawansowane systemy controllingowe przedstawi doświadczenia wdrożeniowe zarówno przedsiębiorstw produkcyjnych jak i usługowych.
11:40 – 12:00 Przerwa kawowa
12:00 – 12:45 Doctor Coster® – platforma zarządczo-controllingowa a wdrażanie nowoczesnego rachunku kosztów – dr Tomasz M. Zieliński, ABC Akademia, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Doctor Coster® to platforma zarządczo-controllingowa zorientowana na wsparcie procesów zarządczych przedsiębiorstwa, która w odróżnieniu od systemów operacyjnych klasy ERP, CRM, WMS, stawia na efektywne dostarczanie kluczowych informacji finansowych i operacyjnych wspierających osiąganie doskonałości operacyjnej przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych. W czasie wykładu zaprezentowane zostaną kluczowe funkcjonalności Corporate Performance Management (CPM) oraz Business Intelligence and Analytics (BI & A) oraz przestawione zostaną korzyści płynące z wdrażania gotowych platform zarządczo-controllingowych jak Doctor Coster®.
12:45 – 13:45 Panel ekspertów „Systemy Business Intelligence a wdrażanie ZPRK”
Przedstawiciele przedsiębiorstw, uczelni oraz ABC Akademia podzielą się z uczestnikami konferencji swoimi spostrzeżeniami związanymi z wdrażaniem Systemów klasy BI oraz ZPRK. Uczestnikami dotychczasowych paneli dyskusyjnych byli przedstawiciele takich Firm jak LOTOS Kolej, First Data, Profim, CUF, Spomlek, Business Global Consulting Polska. Podczas panelu wystąpią:
- Przemek Zabłudowski, OEM Manager Eastern Europe, QLIK
- Piotr Iwański, Wiceprezes w HANPLAST
- Krzysztof Szymański, Wiceprezes w ABC AKADEMIA
- Panel poprowadzi: dr Tomasz M. Zieliński
13:45 – 13:55 Akademia Controllingu – programy szkoleniowe ZPRK i Doctor Coster®
13:55 – 14:00 Podsumowanie konferencji
14:00 – 14:30 Rozmowy oraz indywidualne konsultacje z doradcami ABC Akademia
Po zakończeniu zapraszamy do indywidualnych konsultacji z doradcami ABC Akademia dotyczącymi wdrażania zaawansowanego controllingu oraz platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®.
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu
dr Tomasz M. Zieliński, Prezes Zarządu ABC Akademia Sp. z o.o.
- Prezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o. – lidera wdrożeń ZPRK/RCA w Polsce,
- Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziedzina: finanse, specjalność: controlling, rachunkowość,
- Ekspert w zakresie systemów controllingowych do zarządzania kosztami i rentownością,
- Autor koncepcji Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów (ZPRK) wdrażanego w przedsiębiorstwach takich jak: ORLEN Laboratorium, Lotos Kolej, Energa Obrót, Electrolux, FirstData Poland (Polcard), Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Spomlek, Kupiec i inne,
- Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Łódzkim oraz firm szkoleniowych.
Krzysztof Szymański, Wiceprezes Zarządu ABC Akademia Sp z o.o.
- Wiceprezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o. – lidera wdrożeń ZPRK/RCA w Polsce,
- Jeden z najlepszych specjalistów posiadający praktyczne doświadczenia w wykorzystaniu i wdrażaniu zasobowo-procesowego rachunku kosztów w obszarze logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i logistycznych,
- Jest wykładowcą Studiów Podyplomowych Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw oraz Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor wielu publikacji i artykułów z zakresu zarządzania kosztami i rentownością przedsiębiorstw,
- Od ponad 14 lat bierze udział, jako menedżer projektów, w kilkudziesięciu projektach związanych z wdrożeniami systemów zarządzania kosztami, sprzedażą oraz logistyką w przedsiębiorstwach z wielu branż.
Przemek Zabłudowski, OEM Manager Eastern Europe
- Zarządza Programem Partnerskim OEM w Europie Wschodniej od stycznia 2017 roku, ale z firmą Qlik związany jest od prawie 3 lat.
- Głęboko wierzy, że podejmowanie racjonalnych decyzji musi być podparte analizą dostępnych danych. Stąd jego przekonanie, że każda aplikacja operująca na danych musi oferować jej użytkownikom końcowym możliwość intuicyjnej eksploracji, analizy i wizualizacji danych.
- Przemek pracował wcześniej w firmie Compuware w obszarze rozwiązań APM, a swoją karierę rozpoczynał pracując w kilku małych polskich Software House’ach.
- Przemek posiada tytułu magistra inżyniera Informatyki Stosowanej uzyskany na Politechnice Warszawskiej.
Adam Powiertowski, Prezes Zarządu Grupy Euro-tax.pl S.A.
- Wieloletni Prezes Zarządu Grupy Euro-tax.pl S.A.
- Specjalizuje się w kreowaniu i wdrażaniu spójnych strategii zarządzania firmą.
- Od wielu lat wykorzystuje model ZPRK/RCA jako bazę do tworzenia nie tylko sprawnego controllingu ale i strategii marketingowych, czy systemów motywacyjnych.
Piotr Iwański, Wiceprezes Zarządu Hanplast Sp. z o.o.
- Wykształcenie mgr inż. telekomunikacji.
- Od ponad 30 lat CEO lub CFO głównie w firmach produkcyjnych z kapitałem prywatnym.
- Aktualnie Wiceprezes Zarządu związany od 23 lat z firmą Hanplast. Odpowiada za obszar finansów, informatyki, kadrowy oraz administracji spółki.
- Entuzjasta wdrażania nowatorskich metod controllingu i zarządzania.
Poznań, Multikino Galeria Malta, ul. Maltańska 1, piętro II