Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Partnerstwo biznesowe albo śmierć

17-18.10.2019 Poznań

Miejsce


Olandia, Prusim 5, 64-420 Kwilcz

Data


17-18.10.2019

Kontakt


Marta Elimer
marta.elimer@akademiacontrollingu.pl

Tel. + 48 61 852 33 53
Fax. + 48 61 666 03 63

Koszt udziału


600 zł netto/ 750 zł netto/ 1 700 zł netto/ 1 850 zł netto*

Ceny dla Członków ICV: Spotkanie 600 zł* Spotkanie + Hotel 750 zł** Ceny dla pozostałych osób: Spotkanie 1 700 zł* Spotkanie + Hotel 1 850 zł** * Ceny netto (zostanie doliczony 23% VAT) ** Dotyczy zakwaterowania w pokoju dwuosobowym, dopłata do pokoju jednoosobowego 85 zł netto   Cena zawiera:
 • udział w dwudniowym spotkaniu Grupy Roboczej ICV Poznań,
 • udział w wieczorze integracyjnym w formie warsztatów kulinarnych,
 • catering w obu dniach spotkania (przerwy kawowe oraz lunch),
 • materiały merytoryczne w formie cyfrowej

Trener / trenerzy

Maciej Czosnowski,
Lider Grupy Roboczej ICV Poznań
Bartosz Liberski,
Trener kompetencje społeczne i obsługa klienta
zapisz się online
pobierz formularz pdf pobierz katalog pdf

Opis

Dołącz do Grupy Roboczej ICV Poznań

Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) zorganizowana jest wokół grup roboczych.

Członkowie ICV spotykają się regularnie, kilka razy w roku, w ramach prac ponad 60 Regionalnych Grup Roboczych ICV w Polsce i na świecie. Spotkania mające warsztatowy charakter są dla naszych Członków platformą wymiany wiedzy, praktycznych doświadczeń oraz kontaktów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV wraz z Akademią Controllingu (Partner i wyłączny przedstawiciel ICV w Polsce) serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Regionalnej Grupy Roboczej ICV Poznań.

Dla kogo organizujemy spotkanie ICV?

Spotkanie ICV poświęcone tematyce PARTNERSTWA BIZNESOWEGO adresowane jest do Członków ICV oraz tych wszystkich osób spoza Stowarzyszenia, które chcą poznać tajniki pracy controllera jako partnera dla biznesu. Dla tych którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności w zakresie efektywnej komunikacji, niezbędnej w pracy nowoczesnego controllera.

Obecnie dobra komunikacja (budowanie relacji z biznesem) na linii controlling i biznes to klucz do sukcesu.

Na spotkanie w szczególności zapraszamy trzy grupy osób:  CONTROLLERÓW, FINANSISTÓW I MENEDŻERÓW

ICV - miejsce Twojego rozwoju

DLA CZŁONKÓW ICV:

Członkowie ICV mają atrakcyjne warunki uczestnictwa w spotkaniach swojego Stowarzyszenia.

JEŻELI NIE JESTEŚ CZŁONKIEM ICV:

to zapoznaj się z warunkami  członkostwa (przejdź do >>). Członkostwo w ICV opłacalne jest dla Twojego rozwoju oraz dla Twojej firmy!!!

DLA CONTROLLERÓW i FINANSISTÓW:

 • Controllerzy
 • Dyrektorzy Finansowi (CFO)
 • Główni Księgowi
 • Analitycy

DLA MENEDŻERÓW:

 • Członkowie zarządów
 • Dyrektorzy Zarządzający (CEO)
 • Dyrektorzy i kierownicy działów operacyjnych
 • Członkowie rad nadzorczych

Wiedza i praktyka

Po raz kolejny spotykamy się w gronie doświadczonych praktyków biznesu z obszaru controllingu, w tym znamienitych Członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV), finansów i ludzi z „core biznesu”.

Stawiamy na formułę warsztatową i maksymalnie praktyczne podejście do tematu.

Na spotkaniu rozwiniesz swoje kompetencje, spotkasz osoby z różnych poziomów hierarchii, stanowisk i branż – dzięki temu poszerzysz swoje horyzonty. Ponadto spotkanie to doskonała okazja, by wysłuchać ciekawych case studies firm z Twojego regionu.

Dołącz do Grupy ICV Warszawa

Wymiana doświadczeń

Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów i idei oraz pozyskania cennych kontaktów.

Zdobędziesz wiedzę o najnowszych trendach i kierunkach rozwoju.

Jesteśmy pewni, że będzie to bardzo dobrze zainwestowany czas – w rozwój Twoich kompetencji!

Podczas spotkań Grup Roboczych ICV realizujemy nasze motto:

Come Together!

Work Together!

Grow Together!

Dołącz do Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) i rozwijaj się razem z nami!Dołącz do ICV POLSKA

Jak zostać partnerem biznesowym kadry zarządzającej?

Celem spotkania będzie wymiana doświadczeń w zakresie współpracy i komunikacji controllera jako biznes-partnera. Przedstawimy kilka przykładów z firm, w których rola controllera nie ogranicza się już tylko do „produkowania” raportów i tabel. Pokażemy jak wygląda praca nowoczesnego controllera. Omówimy jak nowoczesny controlling wspiera biznes, jakie nowe kompetencje są rozwijane przez controllerów.

Biznes nieustannie się zmienia – a wraz z nim rola controllerów w organizacjach. Controller przyszłości to osoba, która: 1) dobrze zna tradycyjnej mierniki finansowe 2) zna również biznes, w którym pracuje 3) oraz dysponuje szerokim spektrum umiejętności i kompetencji zarządczych. Partnerzy biznesowi powinni być zorientowani usługowo oraz proaktywni co oznacza, że nie czekają na polecenia menedżerów zanim zaczną samodzielnie poszukiwać problemów do rozwiązania. Controller, który jest partnerem biznesowym zna dobrze tajniki prowadzenia biznesu i jest dużym wsparciem dla kadry zarządzającej. Wzmacnia to jego pozycję w przedsiębiorstwie oraz przynosi szansę na zmianę ścieżki kariery w kierunku stanowisk kierowniczych.

Aby to osiągnąć controllerzy muszą mieć szeroko rozwinięte interdyscyplinarne kompetencje – w szczególności tyczy się to umiejętności tzw. „miękkich”, menedżerskich. Na spotkaniu będziemy pracować nad kompetencjami, które musi posiadać controller, by stać się partnerem biznesowym – a co za tym idzie, by dążyć do objęcia stanowisk kierowniczych (CFO, CEO).

Spotkanie to również doskonała okazja, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz problemami z controllerami, finansistami i menedżerami z różnych branż. Dzięki pracy w Grupach Roboczych ICV doskonalisz swoje umiejętności oraz zdobywasz nowe, cenne kontakty biznesowe. Wierzymy, że wymiana doświadczeń w regionach daje ogromną wartość Członkom Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).

Dołącz do nas i rozwijaj się razem z nami!

Dołącz do ICV POLSKA

Controlling to proces zarządczy

W Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów (ICV) koncentrujemy się na promowaniu wizji controllingu jako wspólnej pracy controllerów i menedżerów. Controlling jest procesem zarządczym – i w takim sposób go rozumiemy. Na spotkaniach Grup Roboczych ICV doskonalimy swoje umiejętności, dzięki którym możemy stać się partnerami biznesowymi kadry zarządzającej i realizować misję i filozofię controllingu opracowaną przez ICV we współpracy z IGC (International Group of Controlling) – zapoznaj się >>

Controlling - manager plus controller

DZIEŃ I – 17 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

16:00 –  16:30 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW, NETWORKING
16:30 – 17:00 WPROWADZENIE DO SPOTKANIA

 1. Przedstawienie tematyki i koncepcji spotkania
 2. Przedstawienie uczestników spotkania
 3. Aktualności ICV

17:00 – 18:00 I BLOK TEMATYCZNY  – Model biznes partneringu w firmach.
Dowiemy się jak wygląda praca i jakie umiejętności posiadają controllerzy, którzy są partnerami biznesowymi w swoich obszarach. Poprzemy to przykładami z naszych firm (m.in. Lorenz Services, 3Shape, Amica)

18:00 – 18:15 Przerwa kawowa

18:15 – 19:45 II BLOK TEMATYCZNY – Model biznes partneringu w firmach.
Jakie są oczekiwania kadry zarządzającej wobec controllerów – partnerów biznesowych? Jakie kompetencje musi posiadać controller, by pełnić rolę Business Partnera?

19:45 20:30 Przerwa na zakwaterowanie

20:30 23:59 Uroczysta kolacja, integracja i networking – Wspólne warsztaty kulinarne.
Podczas warsztatów, w podgrupach będziemy przygotowywać wspólną kolację. Bez dobrej komunikacji i partnerstwa wyjdziemy głodni 😉

DZIEŃ II – 18 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

09:00 – 10:30 III BLOK TEMATYCZNY – Skuteczna komunikacja – warsztaty
Budowanie długofalowych relacji biznesowych. Partnerstwo w komunikacji. Badanie potrzeb biznesu.

10:30 – 11:00 Przerwa kawowa + wymeldowanie z hotelu

11:00 – 12:30 IV BLOK TEMATYCZNY – Skuteczna komunikacja – warsztaty
Umiejętność obrazowego przekonywania, czyli skuteczna argumentacja. Bariery w komunikacji, budowanie zaufania, odczytywanie intencji.

12:30 – 13:30 Przerwa obiadowa

13:30 – 15:00 Dyskusja merytoryczna w 3-4 podgrupach – w formie round tables
Wpływ business partneringu na profesję controllerów i proces controllingowy. Opracowanie najważniejszych wniosków i ustaleń ze spotkania

15:00 – 15:30 Sprawy organizacyjne Grupy Roboczej ICV Poznań oraz praca w podgrupach nad przyszłymi tematami spotkań.  Ustalenie propozycji tematów na kolejne spotkanie i podział zadań związanych z bieżącymi działaniami Grupy Roboczej ICV Poznań.

Bez tytułu

Bartosz Liberski

Trener kompetencje społeczne i obsługa klienta

Zajmuje się prowadzeniem szkoleń od ponad 10 lat. Regularnie występuje na rozmaitych wydarzeniach rozwojowych i motywacyjnych, jak i przygotowuje adeptów do występowania na eventach branżowych czy robienia prezentacji sprzedażowych. Jego klientami byli m.in.: Ceneo, Orange, OBI, Dell, Arcelor Mittal, First Data, PZL Świdnik, Polska Spółka Gazownictwa, LuxMed, Jungheinrich, HP, Piotr i Paweł, Lidl czy ZUS. Na koncie ma ponad 650 dni szkoleniowych i 5500 przeszkolonych osób.

W swoich szkoleniach wykorzystuje inteligencję emocjonalną, jako że emocje determinują ludzkie zachowania. Dzięki temu skuteczniej pracuje z oporami uczestników przed wyjściem ze strefy komfortu czy też nauką autentycznego budowania relacji i komunikowania się w wystąpieniach publicznych, sprzedaży i zarządzaniu ludźmi.

W swojej ofercie posiada zarówno popularne tematy menedżerskie czy sprzedażowe, jak i unikatowe szkolenia z inteligencji emocjonalnej czy radzenia sobie z odwlekaniem.

Dlaczego jego szkolenia i wystąpienia cieszą się powodzeniem?  Bartosz realizuje tylko takie szkolenia/moduły, które są potrzebne i pozwolą na zmianę w umiejętnościach i mentalności uczestników. Aby czas i pieniądze zainwestowane w szkolenie były dobrze wydane, planuje dokładnie szkolenie wraz z Klientem. Najpierw bada sytuację i ustala cele, które pozwolą Klientowi na poprawę wyników firmy. Dopiero później planuje szkolenie, które ma pomóc te cele osiągnąć.

Szkoli ze standardów obsługi klienta, pracy z trudnym klientem i sprzedaży relacyjnej w sieciach handlowych i innych korporacjach. Choć zdarza mu się także przeprowadzić mikro-szkolenia, gdy sam jest klientem np. w restauracji, saloniku prasowym czy dzwoniąc na infolinię operatora telefonii komórkowej.

Tworzy również standardy od zera i wdraża w organizacjach, gdzie do tej pory albo nie istniały, albo były niespójne, niepraktyczne lub wywoływały negatywny odbiór wśród klientów.

Grupy cenią go za kontakt, otwartość, zrozumienie i sposób prowadzenia zajęć.

Maciej Czosnowski

Maciej Czosnowski

Lider Grupy Roboczej ICV Poznań, Menedżer ds. Controllingu Grupowego w Amica S.A.

Posiada ponad 25 lat doświadczenia w finansach i controllingu. Od 2006 roku pełni funkcję Group Controlling Manager w Amica S.A. Jest odpowiedzialny za nadzorowanie procesu budżetowania w Grupie, zestawienia budżetowe i raportowanie do Zarządu, współpracę z innymi działami biznesowymi i wsparcie controllingowe, analizę wyników finansowych spółek zależnych i Grupy. Ponadto zajmuje się utrzymaniem i rozwojem systemów informatycznych w obszarze controllingu oraz raportowaniem zewnętrznym (np. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie).

W latach 2016-2018 pełnił funkcję Synergy Manager w CDA Group. W latach 2009-2012 był Członkiem Rady Nadzorczej w firmie INTECO Sp. z o.o.

Najważniejsze projekty, w których brał czynny udział w swojej karierze to:

 • Wdrożenie zintegrowanego systemu kontroli w Grupie Amica (SAP-BPC, Business Object)
 • Wsparcie we wdrażaniu systemu SAP w spółce zależnej – Amica International., CDA
 • Wdrożenie systemu kontroli w KKS Lech Poznań (przed Amica Sport SSA). Przygotowanie systemu raportowania.
 • Wiceprezes klubu piłkarskiego Błękitni Wronki.

Jest Członkiem ICV od 2018, lecz w ciągu ostatnich 10 lat uczestniczył w wielu spotkaniach Grup Roboczych ICV.

Ukończył szereg kursów i szkoleń, m.in.: kurs z zakresu Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSR, IFRS) (zakończony egzaminem), kurs dla kandydatów na głównych księgowych organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (zakończony egzaminem), Studium Zarządzania Finansami organizowany przez Fundację Rozwoju Rachunkowości w Polsce.

Joanna Leimann

Joanna Leimann

Członek Zarządu Grupy Roboczej ICV Poznań, Controlling Manager w Lorenz Services

Anna Malewicz

Anna Malewicz

Członek Zarządu Grupy Roboczej ICV Poznań, Production Area Controller w 3Shape Poland Sp. z o.o.

Zgłoszenie

Aby wysłać prosimy wypełnić poniższy formularz online.
Zgłoszenie można przesłać również faksem

Wydrukowany formularz proszę wysłać faksem pod numer 61 666 03 63

Zgłoszenie online

  Dane firmy

  Dane firmy do korespondencji

  skopiuj z danych powyżej

  Dane osoby kontaktowej

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  [recaptcha]