Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Controller na ścieżce rozwoju

14-15.11.2019 Stara Kiszewa

Miejsce


Hotel Wrota Kaszub, Konarzyńska 16, 83-430 Stara Kiszewa

Data


14-15.11.2019

Kontakt


Marta Elimer
marta.elimer@akademiacontrollingu.pl

Tel. + 48 61 852 33 53
Fax. + 48 61 666 03 63

Koszt udziału


550 zł / 650 zł / 1 650 zł / 1 750 zł netto**

Ceny dla Członków ICV: Spotkanie 550 zł* Spotkanie + Hotel 650 zł** Ceny dla pozostałych osób: Spotkanie 1650 zł* Spotkanie + Hotel 1750 zł** * Ceny netto (zostanie doliczony 23% VAT) ** Dotyczy zakwaterowania w pokoju dwuosobowym, dopłata do pokoju jednoosobowego 35 zł netto Cena zawiera:
 • udział w dwudniowym spotkaniu Grupy Roboczej ICV Pomorze,
 • catering w obu dniach spotkania (przerwy kawowe oraz lunch),
 • materiały merytoryczne w formie cyfrowej

Trener / trenerzy

dr Paweł Błaszkiewicz,
Trener umiejętności menedżerskich
dr Tomasz M. Zieliński,
Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA, Prezes Zarządu firmy Akademia Controllingu Sp. z o.o., Wiceprezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o.
zapisz się online
pobierz formularz pdf pobierz katalog pdf

Opis

Dołącz do Grupy Roboczej ICV Pomorze

Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) zorganizowana jest wokół grup roboczych.

Członkowie ICV spotykają się regularnie, kilka razy w roku, w ramach prac ponad 60 Regionalnych Grup Roboczych ICV w Polsce i na świecie. Spotkania mające warsztatowy charakter są dla naszych Członków platformą wymiany wiedzy, praktycznych doświadczeń oraz kontaktów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV wraz z Akademią Controllingu (Partner i wyłączny przedstawiciel ICV w Polsce) serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Regionalnej Grupy Roboczej ICV.

Rozwój kariery

Controller na ścieżce rozwoju - Spotkanie Grupy Roboczej ICV Pomorze

Badania prowadzone przez ICV jak i inne organizacje zajmujące się analizą rynku pracy, wskazują na silne trendy wpływające na zmianę charakteru zawodu controllera czy finansisty.

Można wskazać trzy takie główne trendy:

 • digitalizację i szerzej rozumianą informatyzację biznesu powodującą, że coraz częściej umiejętności wcześniej zarezerwowane dla działów IT ( jak np. programowanie czy praca z bazami danych), stają się niezbędną kompetencją wymaganą od kandydatów aplikujących do działów controllingu (np. znajomość Pythona, SQL czy DAX).
 • kwantyfikację biznesu - obszary Data Science czyli szeroko rozumianej zaawansowanej analityki biznesowej oraz Machine Learning, czyli uczenie maszynowe. Metody te wspierają i automatyzują procesy, przy jednoczesnym dostarczaniu w czasie rzeczywistym informacji kadrze zarządzającej. Przekłada się to na wzrost zainteresowania kandydatami którzy są absolwentami ekonometrii, matematyki stosowanej czy statystki.
 • posiadanie umiejętności miękkich, które do tej pory były „miłe widziane” wśród cech jakimi powinni wykazywać się controllerzy i finansiści a obecnie stają się coraz częściej kluczowymi umiejętnościami przy przyjmowaniu nowych pracowników. Badania przeprowadzane przez specjalistów z ICV mówią wprost, że controller musi stać się sumieniem przedsiębiorstwa oraz sparing partnerem dla zarządu, który w sposób profesjonalny ale jednocześnie “psychologiczny” traktuje problemy biznesowe.

Spotkanie Grupy Roboczej ICV POMORZE “Controller na ścieżce rozwoju” ma pomóc uczestnikom, którzy aktywnie myślą o swojej przyszłości zawodowej, w odpowiedzi na kilka pytań:

 • Jak będzie wyglądał zawód i kompetencje controllera za rok, pięć lat i później?
 • Jak wyglądają moje indywidualne kompetencje wobec “lustra” wyników badań pożądanych kompetencji controllerów? Z czego mogę być zadowolony, a co wymaga pracy?
 • Jaką ścieżką rozwoju chcę podążyć? Menedżerską? Specjalistyczną? Interdyscyplinarną?
 • Co znaczą dla mnie i mojego pomysłu na samego siebie wielkie i modne “słowa” typu Data Science, Python, BI, sparing partner? Czy to moje potencjalne trampoliny rozwoju, czy po prostu moda i szum informacyjny?
 • W jakim środowisku najlepiej zrealizuję swoje plany rozwojowe?

Spotkanie będzie miało formę warsztatów prowadzonych przez doświadczonego psychologa, trenera i doradcę zawodowego. Głównym celem spotkania jest autodiagnoza kwalifikacji przez każdego z uczestników indywidualnie oraz opracowanie dalszego planu zawodowego rozwoju.

 

Dla kogo organizujemy spotkanie ICV?

Zapraszamy każdego finansistę, niezależnie od stanowiska, który:

 • myśli aktywnie o swojej przyszłości zawodowej
 • chce wiedzieć jak będzie wyglądał zawód i kompetencje controllera za rok, dwa, pięć lat i później
 • jest gotów “przejrzeć się w lustrze” wyników badań pożądanych kompetencji controllerów i określić z czego jest zadowolony, a co wymaga pracy
 • jest gotów zmierzyć się z wielkimi i modnymi “słowami” typu Data Science, Python, RPA i określić czy są one dla niego trampolinami rozwoju, czy po prostu szumem informacyjnym
 • chce rozwijać się w sposób planowy i świadomy (także tego w jakim kierunku i dlaczego nie chce się rozwijać)

Na spotkanie w szczególności zapraszamy trzy grupy osób:  CONTROLLERÓW, FINANSISTÓW I MENEDŻERÓW

ICV - miejsce Twojego rozwoju

DLA CZŁONKÓW ICV:

Członkowie ICV mają atrakcyjne warunki uczestnictwa w spotkaniach swojego Stowarzyszenia.

JEŻELI NIE JESTEŚ CZŁONKIEM ICV:

to zapoznaj się z warunkami  członkostwa (przejdź do >>). Członkostwo w ICV opłacalne jest dla Twojego rozwoju oraz dla Twojej firmy!!!

DLA CONTROLLERÓW i FINANSISTÓW:

 • Controllerzy
 • Dyrektorzy Finansowi (CFO)
 • Główni Księgowi
 • Analitycy

DLA MENEDŻERÓW:

 • Członkowie zarządów
 • Dyrektorzy Zarządzający (CEO)
 • Dyrektorzy i kierownicy działów operacyjnych
 • Członkowie rad nadzorczych

Aktualność i profesjonalizm

W trakcie warsztatów wykorzystamy aktualne wyniki badań dotyczące przyszłości zawodu controllera. Badania te są prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV) od wielu lat. 

Wiedza i praktyka

Spotkanie grupy regionalnej ICV POMORZE to okazja wspólnej pracy i wymiany doświadczeń w gronie doświadczonych praktyków biznesu z obszaru controllingu, w tym znamienitych członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV), finansów i ludzi z „core biznesu”. Szczególną uwagę chcemy poświęcić tematom lokalnym i/lub takim które są ważne dla controllerów na Pomorzu.

Stawiamy na formułę warsztatową i maksymalnie praktyczne podejście do tematu.

Dołącz do Grupy ICV Warszawa

Wymiana doświadczeń

Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów i idei oraz pozyskania cennych kontaktów wśród pomorskich firm.

Zdobędziesz wiedzę o najnowszych trendach i kierunkach rozwoju.

Jesteśmy pewni, że będzie to bardzo dobrze zainwestowany czas – w rozwój Twoich kompetencji!

Podczas spotkań Grup Roboczych ICV realizujemy nasze motto:

Come Together!

Work Together!

Grow Together!

Dołącz do Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) i rozwijaj się razem z nami!Dołącz do ICV POLSKA

 1. Zapoznanie się z najnowszymi trendami i ideami dotyczącymi roli controllera.
 2. Analiza typowych ścieżek kariery w branży.
 3. Ocena praktycznych rozwiązań opisanych w Modelu Kompetencji Controllera opracowanym przez ICV.
 4. Wymiana doświadczeń pod względem różnych oczekiwań organizacji.
 5. Analiza własnej sytuacji zawodowej.
 6. Identyfikacja silnych stron i obszarów do osobistego rozwoju.
 7. Zaplanowanie różnych działań w kierunku rozwoju kompetencji ważnych dla danego typu kariery.
 8. Naładowanie akumulatorów dobrą energią na przyszłość.

Spotkanie to doskonała okazja, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz problemami z controllerami, finansistami i menedżerami z różnych branż. Dzięki pracy w Grupach Roboczych ICV doskonalisz swoje komptencje oraz zdobywasz nowe, cenne kontakty biznesowe. Wierzymy, że wymiana doświadczeń w regionach daje ogromną wartość Członkom Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).

Dołącz do nas i rozwijaj się razem z nami!

Dołącz do ICV POLSKA

Controlling to proces zarządczy

W Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów (ICV) koncentrujemy się na promowaniu wizji controllingu jako wspólnej pracy controllerów i menedżerów. Controlling jest procesem zarządczym – i w takim sposób go rozumiemy. Na spotkaniach Grup Roboczych ICV doskonalimy swoje umiejętności, dzięki którym możemy stać się partnerami biznesowymi kadry zarządzającej i realizować misję i filozofię controllingu opracowaną przez ICV we współpracy z IGC (International Group of Controlling) – zapoznaj się >>

Controlling - manager plus controller

Część I – Wprowadzenie

Spotkanie rozpocznie się od kilku krótkich prezentacji dotyczących wyzwań jakich doświadczają firmy i działy controllingu. Podsumowaniem wprowadzenie będzie mini debata dotycząca tematu karier.

Część II – Warsztat – Model Kompetencji Controllera

Uczestnicy podzielą się na podgrupy, a każda spróbuje określić praktyczne oczekiwania zawarte pod etykietą różnych kompetencji. Każda grupa zaprezentuje wnioski na forum, co da podstawę do dalszej dyskusji merytorycznej.

Część III-  Warsztat rozwoju osobistego

Na podstawie wcześniej wypracowanego modelu kompetencji uczestnicy przeprowadzą indywidualną diagnozę własnego miejsca kariery, a następnie pracując w parach i grupach zaplanują działania w kierunku zwiększenia poziomu wybranych przez siebie kompetencji.

Część IV Podsumowanie

Ostatnim akcentem spotkania będzie dyskusja na temat różnych przemyśleń po warsztatach.

Sprawy organizacyjne Grupy Roboczej oraz praca w podgrupach nad przyszłymi tematami spotkań. Ustalenie propozycji tematów na kolejne spotkanie i podział zadań związanych z bieżącymi działaniami Grupy Roboczej. 

Trener-Paweł Błaszkiewicz

dr Paweł Błaszkiewicz

Konsultant, praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. W pracy doktorskiej zajmował się problematyką motywacji do pracy pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończył socjologię, podyplomowe studia z doradztwa personalnego oraz Studium Menedżerów Personalnych w Gdańsku. Wykładowca na studiach podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej, Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku oraz Wyższej Szkole Bankowej.

Odpowiedzialny za realizację projektów szkoleniowych i doradczych z zakresu:

– sprzedaż i obsługa klienta,
– umiejętności menedżerskie,
– zaawansowana komunikacja,
– kompetencje osobiste,
– współpraca w zespole i wiele innych.

Zanim rozpoczął pracę jako trener-konsultant, zdobył doświadczenie w pracy w działach personalnych dużych firm produkcyjnych: Philips Consumer Electronics Industries w Kwidzynie oraz Flextronics International w Tczewie. Uczestniczył w transferze najlepszych metod zarządzania zasobami ludzkimi na grunt polskiego przedsiębiorstwa (zarządzanie kompetencjami, wycena zwrotu z inwestycji w kapitał ludzki, wskaźniki biznesowe w dziale personalnym). Pełnił role menedżerskie kierując projektami doradczymi i szkoleniowymi.

Stale publikuje artykuły poświęcone zarządzaniu personelem (głównie w Serwisie HR, a także Studiach Socjologicznych i w Personelu). Przeprowadził adaptację narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw (projekt pod nadzorem Stowarzyszenia Pomorskie w Unii oraz Inwestycja w Kadry pod nadzorem Nowoczesnej Firmy).

Specjalizuje się w badaniach organizacyjnych, projektuje i wdraża systemy wspierające zarządzanie rozwojem pracowników w firmie (unikalna metodyka warsztatów strategicznych). Opracowuje narzędzia personalne oraz zarządza projektami zmiany organizacyjnej. Kierownik merytoryczny programów szkoleniowych realizowanych w ramach dotacji Europejskiego Funduszu Społecznego (ogólnopolskie cykle szkoleń).

Od 2001 roku realizował projekty szkoleniowo-doradcze m.in. dla: Avans,  Agalight S.A., Budimex S.A., Bank Zachodni WBK, Boehringer Ingelheim Pharma, C.Hartiwg Gdynia, Delecta, DeLaval Polska, Elektrociepłownia Gdynia, Goodyear Polska, Geofizyka Toruń, GPEC, Instytut Marka Kamińskiego, International Paper Kwidzyn, Invest Komfort, Kujawska Fabryka Manometrów, Legro, LOT, LOTOS, Lukas Bank S.A., Polar Wrocław, Philips Piła, Port Gdynia, Pipelife Polska, PZU, Provident Polska, Prokom Software S.A., Skok im. Mikołaja Kopernika,  Strabag S.A. Thompson Polkolor, Poczta Polska, Synthos Oświęcim, Torfarm S.A, Tensho Corporation, ThyssenKrupp Energostal, Telekomunikacja Polska, Organika S.A., Unilever Poznań, Viterra Energy Servises, Wojewódzki Urząd Pracy, Związek Pracodawców Kolejowych, Żabka Polska S.A. i innych organizacji.

Uczestnicy jego szkoleń doceniają w ankietach dużą ilość przykładów praktycznych, podoba się forma zajęć praca w grupach, symulacje. Podkreślają kompetencje, profesjonalizm, doświadczenie i jego zaangażowanie.

 

dr T.M.Zieliński - foto

dr Tomasz M. Zieliński

Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA, Delegat na Polskę International Association of Controllers (ICV) – Internationaler Controller Verein

Prezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o. – producenta platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®

Prezes Zarządu i opiekun merytoryczny w Akademia Controllingu Sp. z o.o.

Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziedzina: finanse, specjalność: controlling, rachunkowość.

Stały współpracownik Katedry Controllingu Analizy Finansowej i Wyceny w UEP.

Ekspert biznesowy, konsultant i wykładowca posiadający praktyczne doświadczenie w obszarze zarządzania kosztami i rentownością, controllingu, zarządzania procesowego oraz Business Intelligence.

Zgłoszenie

Aby wysłać prosimy wypełnić poniższy formularz online.
Zgłoszenie można przesłać również faksem

Wydrukowany formularz proszę wysłać faksem pod numer 61 666 03 63

Zgłoszenie online

  Dane firmy

  Dane firmy do korespondencji

  skopiuj z danych powyżej

  Dane osoby kontaktowej

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  Dane Uczestnika

  [recaptcha]