Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Spotkanie Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business

Opis

Controlling in Family Business

Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) zorganizowana jest wokół grup roboczych.

W ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) na świecie działają regionalne, sektorowe i eksperckie grupy robocze. W ICV POLSKA tworzymy dodatkowe struktury – Tematyczne Grupy Robocze. Są to grupy zorientowane na jeden obszar działania, a ich zadaniem jest wypracowanie koncepcji i rozwiązań dotyczących danego tematu. Spotkania mają warsztatowy charakter, panuje na nich bardzo otwarta i swobodna atmosfera, dzięki czemu są idealną platformą wymiany wiedzy, praktycznych doświadczeń oraz kontaktów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV wraz z Akademią Controllingu (Partner i wyłączny przedstawiciel ICV w Polsce) serdecznie zapraszają na pierwsze spotkanie Tematycznej Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business.

Dla kogo organizujemy spotkanie ICV?

Spotkanie adresujemy do Członków ICV oraz wszystkich osób spoza Stowarzyszenia, które są właścicielami, sukcesorami lub pracownikami firm rodzinnych.

Na spotkanie w szczególności zapraszamy trzy grupy osób:  CONTROLLERÓW, FINANSISTÓW I MENEDŻERÓW z firm rodzinnych.

ICV - miejsce Twojego rozwoju

DLA CZŁONKÓW ICV:

Członkowie ICV mają atrakcyjne warunki uczestnictwa w spotkaniach swojego Stowarzyszenia.

JEŻELI NIE JESTEŚ CZŁONKIEM ICV:

to zapoznaj się z warunkami  członkostwa (przejdź do >>). Członkostwo w ICV opłacalne jest dla Twojego rozwoju oraz dla Twojej firmy!!!

DLA CONTROLLERÓW i FINANSISTÓW:

 • Controllerzy
 • Dyrektorzy Finansowi (CFO)
 • Główni Księgowi
 • Analitycy

DLA MENEDŻERÓW:

 • Członkowie zarządów
 • Dyrektorzy Zarządzający (CEO)
 • Dyrektorzy i kierownicy działów operacyjnych
 • Członkowie rad nadzorczych

*czytaj więcej na temat warunków uczestnictwa w pracach grupy 

Angażując się w prace Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business:

 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu projektowania i wdrażania procesów controllingowych (z uwzględnieniem specyfiki firm rodzinnych),
 • Wymienisz się wiedzą i doświadczeniami z osobami z różnych stanowisk, szczebli hierarchii i branż
 • Dowiesz się w jaki sposób controlling może wesprzeć proces sukcesji
 • Poznasz specyfikę controllingu w biznesie rodzinnym
 • Nauczysz się prawidłowo analizować rentowności poszczególnych produktów, kanałów sprzedaży i rynków – dzięki czemu będziesz mógł poprawić rentowność Twojego przedsiębiorstwa
 • Weźmiesz udział w opracowywaniu koncepcji i najlepszych zasad wdrażania i działania controllingu w firmach rodzinnych.

Controlling in family business

Zaangażuj się w prace Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business – rozwiń swoje kompetencje z zakresu controllingu i zarządzania, zdobądź nowe kontakty biznesowe i zostań współautorem zbioru tzw. best practicies controllingowych w firmach rodzinnych.

Przyjdź na pierwsze spotkanie Grupy i dowiedz się więcej o planach kolejnych działań.

Partnerem wspierającym działania Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business jest Instytut Biznesu Rodzinnego.

Poznaj Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV)

Podczas spotkania przedstawimy Ci działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) oraz opowiemy o tym, jak w filozofii ICV postrzegany jest controlling. W ICV koncentrujemy się na promowaniu wizji controllingu jako wspólnej pracy controllerów i menedżerów. Controlling jest procesem zarządczym – i w takim sposób go rozumiemy. Na spotkaniach Grup Roboczych ICV doskonalimy swoje umiejętności, dzięki którym możemy stać się partnerami biznesowymi kadry zarządzającej i realizować misję i filozofię controllingu opracowaną przez ICV we współpracy z IGC (International Group of Controlling) – zapoznaj się >>

PODCZAS SPOTKANIA ZAPREZENTOWANE ZOSTANĄ AKTUALNE I NAJWAŻNIEJSZE STANOWISKA ICV (ICV STATEMENTS):

 • Misja Controllingu,
 • Proces Controllingu,
 • 10 zasad Controllingu
 • Kompetencje controllerów

Poznaj ideę Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business

Przyjdź na bezpłatne spotkanie organizacyjne, poznaj Lidera Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business. Spotkaj się z praktykami – ekspertami ICV i wspólnie z nimi zaplanuj kolejne działania grupy. Zaangażuj się i weź udział w opracowywaniu najlepszych rozwiązań controllingowych dla firm rodzinnych!

Zdobądź nowe kontakty biznesowe

Spotkanie to również doskonała okazja, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz problemami z controllerami, finansistami i menedżerami z różnych branż. Dzięki pracy w Grupach Roboczych ICV doskonalisz swoje kompetencje oraz zdobywasz nowe, cenne kontakty biznesowe. Wierzymy, że wymiana doświadczeń w regionach daje ogromną wartość Członkom Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).

Dołącz do nas i rozwijaj się razem z nami!

Dołącz do ICV POLSKA

Program będzie dostępny wkrótce.

Jakub Tomaszewski

Jakub Tomaszewski

Lider Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business, Head of Finance and Operations, Proxy / Group Controller EE and CIS w Hansgrohe.

Specjalista ds. Finansów ukierunkowany na biznes z doświadczeniem międzynarodowym / międzykulturowym. Silnie zaangażowany w projekty strategiczne i zmiany w Europie Wschodniej, Azji Środkowej i na Kaukazie. Charyzmatyczny, z silnymi umiejętnościami przywódczymi. Posiada wysoce rozwinięte kompetencje z zakresu finansów i rachunkowości oraz wsparcia sprzedaży, w tym obsługa klienta, obsługa posprzedażna, obsługa techniczna, IT, logistyka, zarządzanie obiektem, HR i administracja.

W Polsce prowadzi finanse w odpowiedzialnych krajach. Doświadczenie we wdrażaniu / audytach SOX w EE. Zaangażowany we wdrożenie SAP w CZ / SK i RU. Z powodzeniem zarządzał kilkoma projektami zmian, transformacji i optymalizacji w całej EE.

dr-T.M.Zieliski-foto-150x150

dr Tomasz M. Zieliński

Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA, Delegat na Polskę International Association of Controllers (ICV) – Internationaler Controller Verein. 

Odpowiada za przeniesienie zaawansowane Know-How dotyczącego controllingu na grunt Polski. Prezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o. – producenta platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®. Prezes Zarządu i opiekun merytoryczny w Akademia Controllingu Sp. z o.o. Stały współpracownik Katedry Controllingu Analizy Finansowej i Wyceny w UEP.

Ekspert biznesowy, konsultant i wykładowca posiadający praktyczne doświadczenie w obszarze zarządzania kosztami i rentownością, controllingu, zarządzania procesowego oraz Business Intelligence. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziedzina: finanse, specjalność: controlling, rachunkowość.

Autor zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA), który jest wdrażany w dużych grupach kapitałowych oraz w przedsiębiorstwach jak: ORLEN Laboratorium, LOTOS Kolej, FirstData Poland, Electrolux, Komputronik, Sun Garden, Profim, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Energa Obrót, Blachotrapez, z branż produkcyjnych, usługowych, finansowych i handlowych. Autor pierwszej książki o koncepcji ZPRK/RPCA: Zieliński, T.M., 2017, Zasobowo-procesowy rachunek kosztów, Akademia Controllingu, Poznań, (967 stron).

Charyzmatyczny wykładowca na uniwersytetach ekonomicznych jak: UEP, SGH, . oraz Akademii Controllingu Sp .z o.o. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących controllingu oraz systemów Business Intelligence.