Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Podnoszenie swoich kwalifikacji – czy na pewno warto?

Dostałeś propozycję udziału w szkoleniu, które znajduje się w obszarze Twoich zainteresowań zawodowych. W pierwszej chwili z dużym entuzjazmem podchodzisz do tego pomysłu – dzisiejszy rynek pracy oczekuje posiadania różnorodnych certyfikatów oraz rozległej wiedzy. Po chwili jednak dopada Cię myśl: w zasadzie, po co mam to robić? Czy moje umiejętności naprawdę nie są wystarczające?SArt

Z takim dylematem boryka się codziennie wiele osób. Działy zajmujące się HR-em, menedżerowie, a także sami pracownicy nieustannie poszukują najbardziej optymalnej odpowiedzi na to pytanie. My chcemy przekonać Cię do tego, że szkolenia niosą ze sobą zdecydowanie większą ilość pozytywnych wartości, aniżeli negatywnych stron.

Na początku zacznij od tego, aby potraktować możliwość udziału w kursach jako szansę i wyzwanie, a nie przykrą konieczność. Negatywne nastawienie już na poziomie decyzji o skorzystaniu z oferty firmy szkoleniowej na pewno nie przyniesie dobrych skutków, a raczej zdemotywuje. W ten sposób po raz kolejny oddalisz wizję podnoszenia swoich kwalifikacji.

Warto, żebyś pamiętał, iż zaangażowanie w różnego rodzaju warsztaty pozwala poszerzać horyzonty. Na co dzień, podczas realizacji zawodowych obowiązków, każdy człowiek skupia się na wykonywaniu zbliżonych do siebie zadań i zamyka się w określonej rzeczywistości. Uczestnictwo
w szkoleniu daje możliwość poznania innych perspektyw czy rozwiązań. Może przekonasz się, że warto zoptymalizować proces swojej pracy, wykorzystać nowinki technologiczne, zmienić tryb działania albo delegowania zadań?

Kursy dają również szansę na ugruntowanie posiadanej wiedzy. Dzięki udziałowi masz okazję rzetelnie ocenić, czy jesteś specjalistą w danej dziedzinie oraz usystematyzować posiadane wiadomości. Pozwoli Ci to wzmocnić Twoją pewność siebie, a ponadto określić Twoją wartość zawodową na rynku pracy.

Szkolenie jest również dobrym narzędziem, aby przekonać się o własnym zadowoleniu z wykonywanej profesji, a także odkryć nowe, nieznane talenty bądź umiejętności. Ponadto w trakcie jego trwania masz okazję poszerzenia grona kontaktów, a także wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami. Może zainspirowany odważysz się na zawodowe zmiany?

Wartości płynących z uczestnictwa w szkoleniach jest naprawdę wiele. Ważne, byś umiał zdefiniować, które z nich są najważniejsze i priorytetowe dla Ciebie oraz Twojego rozwoju osobistego.

Pamiętaj: nie osiąga nic ten, kto stoi w miejscu. Poszerzaj swoje kompetencje z Akademią Controllingu i jej ekspertami.