Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Książka „Mądrość strategiczna, doskonałość operacyjna i zysk”

Książka MSDOiZ

Autor: Tomasz M. Zieliński
Tytuł: Mądrość strategiczna, doskonałość operacyjna i zysk
Wydawca: Akademia Controllingu
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-926335-1-8
Ilość stron: 272
Cena: 49 zł

 

kup teraz

 

Obowiązkowa lektura każdego menedżera

Książka adresowana jest do menedżerów oraz kadry kierowniczej wszystkich szczebli zarządzania. Jest to obowiązkowa lektura każdego menedżera odpowiadającego za koszty, efektywność oraz rentowność przedsiębiorstw.

Książka przedstawia rewolucyjne podejście do zarządzania kosztami i rentownością, które jest zrozumiałe zarówno dla menedżerów pionów operacyjnych jak i finansowych. Dzięki licznym przykładom z różnych branż i obszarów funkcjonalnych książka stanowi doskonale źródło inspiracji oraz wsparcia w osiąganiu sukcesów.

Książka pokazuje koncepcję ZPRK jako podstawę procesów zarządczych, która ułatwia osiąganie doskonałości operacyjnej w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych.

Opis:

Co to jest zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK/RPCA)? Jak z wykorzystaniem koncepcji ZPRK można podejmować decyzje zwiększające zyskowność oraz efektywność przedsiębiorstwa? Jak prawidłowo kalkulować koszty produktów, usług i klientów? Tego wszystkiego dowiesz się z książki: „MĄDROŚĆ STRATEGICZNA, DOSKONAŁOŚĆOPERACYJNA I ZYSK – ZASOBOWO-PROCESOWYRACHUNEK KOSZTÓW”.

Książka „MĄDROŚĆ STRATEGICZNA, DOSKONAŁOŚĆ OPERACYJNA I ZYSK – ZASOBOWO-PROCESOWY RACHUNEK KOSZTÓW” zawiera podstawy teorii i praktyki zaawansowanego zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA).

Głównym celem niniejszej książki jest przekazanie czytelnikom podstawowej wiedzy, która ma pomóc zapoznać się z najważniejszymi założeniami zasobowo-procesowego rachunku kosztów oraz wykorzystaniem tego rachunku kosztów w zarządzaniu.

Autor:

Tomasz M. Zieliński – autor zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA) wdrażanego w największych grupach kapitałowych oraz przedsiębiorstwach z wielu branż produkcyjnych, handlowych, finansowych i usługowych.

Doktor nauk ekonomicznych oraz charyzmatyczny wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Szkole Głównej Handlowej oraz Uniwersytecie Łódzkim.

Jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie zarządzania i controllingu oraz ekspert systemów do zarządzania kosztami i rentownością.

Współzałożyciel i prezes spółki ABC Akademia – centrum kompetencyjnego oraz lidera wdrożeń zaawansowanych platform zarządczo-controllingowych opartych na zasobowo-procesowym rachunku kosztów (ZPRK/RPCA).

Spis treści:

  1. Wstęp
  2. Istota i zastosowania zasobowo-procesowego rachunku kosztów
  3. Zasobowo-procesowy rachunek kosztów – wprowadzenie
  4. Zasoby i ich koszty w modelu zasobowo-procesowego rachunku kosztów
  5. Działania i ich koszty w modelu zasobowo-procesowego rachunku kosztów
  6. ZPRK standardowych w analizie rentowności

Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj

kup teraz