Program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Magazyn a szczyty sprzedażowe

Zmienność obciążeń to jeden z najgorszych czynników dla biznesu. Chyba każdy zna groźnie brzmiące pojęcia z obszaru prognozowania, takie jak trend oraz wahania cykliczne, sezonowe i przypadkowe (losowe), wahania, które mogą dotyczyć praktycznie wszystkiego, w tym zwłaszcza sprzedaży. Przekłada się to wprost na zmienność obciążeń logistyki firmy, do czego trzeba się przygotować tak, by mocy przerobowych było nie za dużo i nie za mało. W przypadku magazynów, ich moce przerobowe (wydajność) są ograniczone dwoma parametrami: pojemnością (składowanie) i przepustowością (przepływ).

Poniżej przedstawiono przykłady złych i dobrych praktyk stosowanych w magazynach celem zwiększenia dostępnej ilość miejsc składowych i zaspokojenia w ten sposób zwiększonego zapotrzebowania na nie w okresach szczytów sprzedażowych, praktyk, obserwowanych w magazynach różnych firm, różnych branż. Oczywiście przytoczone przykłady złych i dobrych praktyk pokazują jedynie wybrane, pojedyncze możliwości zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na miejsca składowe w magazynie, ale wyłącznie te rzeczywiście stosowane, spotykane w praktyce.

Sprawdź nasze szkolenia z >> obszaru zarządzanie <<

Sprawdź nasze szkolenia z >> obszaru finanse i controlling <<


czytaj cały artykuł

Pozostałe artykuły

Zarządzanie samochodowym taborem ciężarowym – przykłady

autor:
Adam Redmer, Marcin Kiciński, Radosław Rybak
Czytaj

Zarządzanie samochodowym taborem ciężarowym – metody

autor:
dr inż. Adam Redmer
Czytaj

Zarządzanie samochodowym taborem ciężarowym – istota i zakres

autor:
dr inż. Adam Redmer
Czytaj

Branża transportowa w Polsce

autor:
dr inż. Adam Redmer
Czytaj